Kalendarium Jazda Ducha

Zamierzenia własne na rok 2022

LUTY


4-6.02 2022

Rekolekcje rodzinne

Balans i harmonia pomiędzy pielgrzymowaniem / jazdą na motocyklu a życiem rodzinnym jest bardzo ważny dla nas i naszych Najbliższych. Rekolekcje rodzinne są czasem przeżywanym wspólnie z Małżonkami…

W tym roku przyjmą nas Ojcowie Kapucyni w Nowym Mieście nad Pilicą, a rekolekcje kolejny raz poprowadzi Ojciec Krzysztof Lewandowski.

KWIECIEŃ


2

29.04 – 3.05 2022

Motocyklowe Rekolekcje Formacyjne (w drodze)

Kolejne spotkanie pomagające kształtować Ducha. Docieramy do miejsc związanych z historią Polski i Kościoła w Polsce.

W tym roku myślimy o formie „mniej stacjonarnej”, biegnącej wzdłuż dzisiejszej granicy Polski… oby się udało.

CZERWIEC


Duch święty

05.06.2022

6 Urodziny JAZDY DUCHA

Nasza Wspólnota istnieje już / dopiero szósty rok. W Dniu zesłania Naszego Patrona DUCHA ŚWIĘTEGO wspólnie obchodzimy urodziny JAZDY DUCHA.

Staramy się tego dnia odwiedzić Duchaczy lub Duchaczki, co niestety ograniczyła nam w ostatnich dwóch latach pandemia. Mamy nadzieję, że w tym roku ponownie zawitamy do Cielądza.

LIPIEC


09.07 – 13.07 2022

X Rajd Motocyklowy Śladami Obławy Augustowskiej – Mikaszówka-Augustów-Suwałki-Giby

Jedziemy uhonorować Ofiary „Małego Katynia”, czyli największej zbrodni sowieckiej w Polsce po zakończeniu działań wojennych w II wojnie światowej.
Docieramy do ludzi i miejsc z nimi związanych. Nadal udaje się uzupełniać wiedzą o Ofiarach Obławy.

Bardzo ważny jest dla nas udział w trzecim już Apelu Pamięci Ofiar Obławy z parafii w Mikaszówce, który odczytujemy 11 lipca oraz w uroczystościach w Augustowie 12 lipca. Jesteśmy też w Miejscu Pamięci w Gibach.
Zwykle jeden dzień Rajdu poświęcamy na poznanie miejsc związanych z Obławą też „od strony wody”, czyli spływamy na kajakach Czarną Hańczą i Kanałem Augustowskim.

Mogilno

29.07 – 31.07 2022

XII Rajd Śladami Błogosławionego Stefana kardynała Wyszyńskiego „Prymas Wyszyński – PAMIĘTAMY”

W tym roku pojedziemy śladami młodzieńczymi Błogosławionego Prymasa Tysiąclecia

Po raz pierwszy jedziemy dziękując Panu Bogu za beatyfikację Prymasa i rozpoczynamy pielgrzymowanie w intencji Jego kanonizacji.

SIERPIEŃ


01.08 – 02.08 2022

IX Motocyklowy Rajd Śladami Powstania Warszawskiego

Jedziemy w nocy z 1 na 2 sierpnia – spotykamy się o godz. 23:00. Trasa Rajdu wiedzie poprzez miejsca związane z Powstaniem Warszawskim.

Rajd corocznie zaczynamy na Cmentarzu Powstańców Warszawskich na warszawskiej Woli.

19.08 – 27.08 2022

VII Motocyklowe Rekolekcje w Drodze

Pielgrzymujemy do Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej Królowej Podola. Nasze coroczne rekolekcje dla motocyklistów realizujemy w formule „Rekolekcje w drodze”. Trasa dojazdu i powrotu biegnie poprzez ważne dla nas miejsca na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej (m.in. Huta Pieniacka i Złoczów). Bazą rekolekcyjną jest Sanktuarium Matki Blożej Latyczowskiej Pani Podola w Latyczowie, a rekolekcje prowadzi Kustosz Sanktuarium Ks. Adam Przywuski.

Mamy ogromną nadzieję, że nasze tegoroczne rekolekcje po dwóch latach poprowadzą nas do Latyczowa…

WRZESIEŃ


16.09 – 18.09 2022

III (8) Rajd „II Wojna Światowa – Pamiętamy”

Jedziemy poprzez miejsca w Łodzi i jej okolicach (de facto do 100-150 km są te okolice…) związane z II wojną światową.

Połączyliśmy ze sobą dwie XX-wieczne wojny światowe. W latach […]4-[…]8 (jak w pierwszym cyklu 2014-2018) jedziemy śladami Wielkiej Wojny (nazywanej dzisiaj I wojną światową) a w latach […]9-[…]3 śladami II wojny światowej (jak w tym cyklu realizowanym w latach 2019-2023].

PAŹDZIERNIK


07.10 – 09.10 2022

VII Rajd Jednośladów „Tropami Naszych Bohaterów

Północne Mazowsze, Podlasie, Augustowszczyzna i Grodzieńszczyzna naznaczone są historią walki o niepodległość Rzeczypospolitej od Konfederacji Barskiej do lat po II wojnie światowej. Każdy Rajd to miejsca związane z jednym okresem oraz ludźmi z nim związanych.
Jest to też nasze swoiste zakończenie sezonu motocyklowego…

Wszystkich zapraszamy do Sokółki już w piątek do Sanktuarium Św. Antoniego, w którym odmówimy Apel Jasnogórski. Proponujemy także pozostanie na niedzielę i udział w Mszy Św. w Sanktuarium Św. Antoniego nawiązując do 11. rocznicy przeniesienia Cząstki Ciała Pańskiego do Kaplicy Różańcowej.

GRUDZIEŃ


18.12 2022

Opłatek JAZDY DUCHA

Zapraszamy na Opłatek Motocyklowy. Zgodnie z tradycją spotykamy się u naszego Kapelana Księdza Marka w Aninie. Zapraszamy wszystkich Motocyklistów, Przyjaciół i Sympatyków.

Po Mszy Świętej w intencji Ojczyzny i JAZDY DUCHA zapraszamy na Opłatek-Agapę połączone ze złożeniem życzeń świątecznych i podzieleniem się Opłatkiem (zachęcamy, aby każdy Uczestnik spotkania „coś” przyniósł).

26.12 2022

XIV Marsz „WAWER – Pamiętamy”

W nocy z 26 na 27 grudnia 1939 roku w podwarszawskim Wawrze Niemcy dokonali jednej z najmocniej oddziałującej na świadomość Polaków w pierwszych miesiącach okupacji zbrodni.
Działania Niemców, które bezpośrednio doprowadziły do mordu, rozpoczęły się 26 grudnia ok. godz. 23 w Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia.

Pragniemy uczcić wszystkie ofiary Zbrodni Wawerskiej, Marszem Pamięci, w czasie którego odmawiając Różaniec przejdziemy drogą, którą Zamordowanych prowadzono na śmierć.

Spotykamy się w Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia o godzinie 23.00 przy przejściu podziemnym stacji PKP Warszawa Wawer od strony ul. Wydawniczej). Przypominając tragiczne wydarzenia z 1939 roku chcemy z całą mocą powiedzieć „WAWER – PAMIĘTAMY”.

Więcej informacji o naszych propozycjach (również innych niż przedstawione) na bieżąco w KALENDARZU na naszej stronie internetowej www.jazdaducha.pl